[ Tynki Strukturalne i Cegła ]
[ Co Oferujemy ]

Tynk strukturalny
właściwości, rodzaje, wzory i cena

Należący do grupy tynków ozdobnych tynk strukturalny to masa tynkarska o szczególnych właściwościach, pozwalających na uzyskanie wyjątkowego efektu dekoracyjnego. Można stosować go zarówno do wykończenia wnętrza, jak i podczas tynkowania elewacji budynku. To uniwersalne rozwiązanie, łączące względy estetyczne z praktycznymi.

Czym jest tynk strukturalny ?


Tynk strukturalny należy do większej grupy produktów określanych mianem tynków ozdobnych. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest otrzymanie oryginalnej faktury na ścianie bądź suficie - pozwala on na uzyskanie różnorodnych wzorów i struktur.

Tynki strukturalne to masy tynkarskie, które różnią się między sobą takimi parametrami jak ziarnistość i gęstość. Ich ogromna różnorodność umożliwia osiągnięcie wielu ciekawych efektów i wybranie tego, który najlepiej pasuje do konkretnego wnętrza

Zastosowanie tynku strukturalnego ma wiele zalet. Jest to produkt niezwykle uniwersalny, nadający się zarówno do wnętrz, jak i do tynkowania elewacji. Sprawdza się świetnie w pomieszczeniach i budynkach o różnym stylu. Co więcej, dzięki dużej trwałości i odporności nadaje się do użycia także w miejscach narażonych na częste powstawanie zabrudzeń - nie jest trudno utrzymać go w czystości.

Wśród tynków strukturalnych wyróżnić możemy m.in. tynki akrylowe, silikonowe, mineralne bądź na bazie wapna gaszonego. Koszt zakupu tego rodzaju produktów nie jest bardzo wysoki, jednak przy pokrywaniu bardzo rozległej powierzchni może okazać się dla części osób sporym obciążeniem finansowym. Oczywiście, cena tynku strukturalnego w dużej mierze zależy od konkretnego rodzaju wykorzystanej masy tynkowej - przykładowo najtańszy okazuje się tynk akrylowy (ok. 15-20 zł za wykończenie 1 m2), nieco więcej zapłacimy, używając tynku wapiennego czy barwionej pasty strukturalnej.

Tynk strukturalny to prosty sposób na niebanalne wykończenie wnętrza lub ozdobienie elewacji. Dzięki dostępności produktów o różnej ziarnistości i zastosowaniu prostych technik dekoracyjnych możliwe jest uzyskanie niemal dowolnego efektu, dopasowanego do charakteru konkretnego budynku lub pomieszczenia.

Płytki ceglane na ścianę
- ponadczasowa dekoracja wnętrz

Płytki cementowe mają na celu zastąpić prawdziwą cegłę, na którą tak naprawdę możemy sobie rzadko pozwolić. W końcu jest ona domeną starych, murowanych domów, a nie nowoczesnych mieszkań. Jeżeli jednak nie chcemy rezygnować z tego typu dekoru, powinniśmy zdecydować się na kafelki imitujące cegłę. Ciekawym pomysłem będą również płytki elewacyjne, które przyozdobią taras lub balkon. Najczęściej znajdują one zastosowanie w takich pomieszczeniach jak kuchnia, sypialnia lub salon. Najładniej płytki z cegły prezentują się jako wypełnienie różnych nisz, bądź też dekoracyjna wstawka na wielkopowierzchniowych ścianach.

Jak już wcześniej wspomniano, płytki dekoracyjne znajdują uniwersalne zastosowanie, jeżeli chodzi o wybór stylizacji. Świetnie sprawdzą się jako klasyczny dodatek do rustykalnych wnętrz, tworząc ciepłą, kameralną atmosferę. Z drugiej jednak strony okładzina ceglana jeszcze bardziej podkreśli industrialną, bardzo surową przestrzeń. Natomiast białe płytki ceglane na ścianę idealnie dopasują się do stylu skandynawskiego.

Płytki z cegły ?

Przykładowe płytki z cegły w porównaniu do standardowych kafelków są często o wiele droższe. Na ostateczny koszt największy wpływ ma sposób ich wykonania. Jeżeli są to zwykłe płytki dekoracyjne, to cena waha się już od 50 złotych za metr kwadratowy. Najdroższe okażą się płytki ręcznie robione, które pochodzą nie z linii produkcyjnej, ale powstają w wyniku pracy rzemieślniczej. Dlatego każda płytka jest zupełnie inna. Ostatecznie nie należy martwić się zbyt dużą inwestycją, ponieważ zazwyczaj zapotrzebowanie na płytki ceglane pokrywające ścianę jest naprawdę nieduże - z reguły nie przekracza ono kilkunastu metrów kwadratowych.

Okładzina ceglana - doskonała jakość


Popularna cegiełka to nie tylko sposób na ciekawy wystrój swojego mieszkania, ale również sprawdzona jakość. Znaczną popularnością cieszą się kafelki ścienne gipsowe. Są one dostępne w atrakcyjnej cenie, jednocześnie nie stwarzając większych problemów, jeżeli chodzi o ich układanie. Chcąc, aby okładzina ceglana była wyjątkowo trwała, warto zdecydować się na płytki klinkierowe. Cegiełka wytwarzana jest z gliny, co czyni ją wyjątkowo trwałym materiałem dekoracyjnym. Jak wiadomo, klinkier świetnie radzi sobie nie tylko z zabrudzeniami i silnymi detergentami, ale również ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Sprawdzone produkty

Znajomość branży i wieloletnia współpraca z najlepszymi kontrahentami oferującymi sprawdzone marki produktów.

Profesjonalizm

Ponad 10 lat doświadczenia w branży wykończeniowej, setki pozytywnie zbudowanych relacji z klientem.

Gwarancja jakości

Markowe produkty w połączeniu z profesjonalną ekipą montażową pozwalają naszym klientom spać spokojnie.